Zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów - Atona
643
post-template-default,single,single-post,postid-643,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów

Zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów

  • 23 styczniu 2020r Sejm uchwalił zmiany w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Wprowadzone zmiany umożliwiają otrzymanie dodatkowego wsparcia przy modernizacji budynków wielkopłytowych, a także przy wprowadzaniu OZE w ramach termomodernizacji.
    Wsparcie w formie premii remontowej będzie udzielane gminom na przedsięwzięcia remontowe i termo modernizacyjne. Ustawa wejdzie w życie po podpisaniu przez prezydenta i ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.
  • 29 stycznia 2020r Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt kolejnych zmian w Ustawie.

Projekt zmiany ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, przewiduje:

  1. Udoskonalenia funkcjonującego od lutego 2019 r. programu na rzecz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, zwanego „Programem Stop Smog”. Przewiduje, ułatwienia dla gmin umożliwiające dołączenie do programu kolejnych gmin, oraz pomoc w realizacji przedsięwzięć w ramach tego programu.
  2. Rozpoczęcie gromadzenia jednolitych danych w skali całego kraju dotyczących budynków i pochodzących z nich źródeł emisji poprzez utworzenie i uruchomienie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji dostępny jest projekt ustawy wraz z uzasadnieniem , w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny.
Opublikowanie nowej Ustawy będzie wymagało zmian w metodyce opracowania audytów, do czego audytorzy energetyczni powinni się przygotować.

No Comments

Post A Comment