Promocyjna cena netto audytu energetycznego dla budynku jednorodzinnego, w ramach programu „Czyste powietrze”
od 700,00 zł netto
Warunki programu:
Program skierowany jest do właścicieli budynków jednorodzinnych istniejących i nowo budowanych.
Budynek jednorodzinny to budynek mieszkalny, wolnostojący, szeregowy, bliźniaczy służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych.
Budynek istniejący to taki budynek, który został oddany do użytkowania, natomiast budynek nowo budowany to taki, dla którego wydano pozwolenie na budowę lub zgłoszenie i nie został przekazany lub zgłoszony do użytkowania.
Dla kogo?
Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne:
- które są właścicielami, współwłaścicielami budynku jednorodzinnego. Współwłaściciel może skorzystać z programu pod warunkiem, ze dostanie zgodę pozostałych współwłaścicieli.
- lub uzyskały zgodę lub pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego , który nie został oddany do użytkowania.
Termin i miejsce składania wniosków:
Program będzie realizowany przez 10 lat. Wnioski można składać w wojewódzkim funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w terminie od 19 września 2018 r. od godz. 8.00 do 30 czerwca 2027 r. do godz. 24.00.
Wniosek składa się poprzez aplikację internetową z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
Wnioski o dofinansowanie będą rozpatrywane zgodnie z Regulaminem dostępnym na stronie http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze
Budżet:
Budżet programu wynosi do 103 mld zł:
Dofinansowanie może być w formie dotacji bezzwrotnej, zwrotnej pożyczki lub dotacji i pożyczki. Wysokość udzielanej dotacji lub pożyczki jest uzależniona m. in od kwoty miesięcznego dochodu na osobę, tabelę ze szczegółowymi informacjami, można znaleźć na stronie http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze w Regulaminie Programu.
Podstawowym warunkiem udzielenia dotacji lub pożyczki jest wymiana zużytych, starych źródeł ciepła o niskiej sprawności na nowe spełniające wymagania programu. W przypadku budynków istniejących, dodatkowo w zakres dofinansowania wchodzi modernizacja, (demontaż, montaż) instalacji co i cwu, wymiana kaloryferów, wymiana drzwi zewnętrznych i okien, ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, montaż instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła.
Specjalnie wykonany audyt energetyczny tylko potwierdzi, że działania termo modernizacyjne są niezbędne, służą poprawie efektywności energetycznej budynku i zmniejszeniu emisji pyłów i zanieczyszczeń.